O NÁS

Iste s nami budete súhlasiť, že veľa nápadov vzniklo práve tým, že niečo potrebujete, ale ono to zatiaľ neexistuje, alebo to stále nie je ono. U prvých našich šetričov tomu nebolo inak.

Zakladatelia spoločnosti, Radomír Božek a Alena Macháčková, vlastnili firmu na sanitárnu techniku, a preto sa im pri rozširovaní sortimentu dostali do rúk zahraničné šetriče vody.

Myšlienka šetrenia vody ich nadchla, ale veľa týchto produktov malo „medzery“ v kvalite, a tak vzniklo rozhodnutie vyrobiť šetrič vlastný. Z materiálov, ktoré naozaj vydržia a s preukázateľnými prietokmi vody.

Svojim nápadom sme zaujali aj Juhomoravské inovačné centrum, ktoré spoločnosti pomohlo s celým rozjazdom. Za všetkým stojí nápad, ako unikátne prevzdušniť pretekaný prúd vody tak, že opticky tečie stále rovnako vody, ale vy šetríte vodu i planétu.

V súčasnej dobe už operujeme nielen na českom a slovenskom trhu, ale exportujeme do celej rady európskych, afrických a ázijských krajín.

Unikátny projekt – BYTY OSTRAVA

V rámci tohto projektu bolo našimi produktami osadených 39 833 domácností v Ostrave a okolí. K osadeniu týchto bytov bolo použitých 119 500 kusov šetričov vody.

Fakty o úsporách projetku:

  • Predpokladaná finančná úspora projektu je 11,7 mil. €/rok.
  • Návrat investície – 14 dní po inštalácii!
  • Finančná úspora počas 5 ročnej záručnej doby šetričov – 57 až 68 miliónov €
    (konkrétna suma závisí na medziročnom zvyšovaní cien vody a energie).
  • Vďaka úsporám teplej vody dochádza tiež k úspore energie. Hodnotu vypusteného CO2 sa nám tak na Ostravsku podarilo znížiť o 3 730,22 tun/rok.
  • Počas päťročnej záručnej doby sa zníži množstvo vypúšťaného CO2 do ovzdušia o 18651,1 ton.

A to sú čísla, ktoré nám dávajú obrovský zmysel. Zapojte sa aj Vy a buďte prvý medzi Vašimi priateľmi. Inšpirujte svoje okolie a zapojte ich do zmysluplné úspory vody, energií a životného prostredia.

Alebo si vyberte zvýhodnený balíček

a začnete šetrit čo najskor...

Pre maly byt

Pre stredný byt

Pre rodinný dům

Watersavers už využívajú tisícky objektov a odporúčajú nas inštitúcie ako...